Doświetlacze piwniczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Doświetlacze Piwniczne

 

Wolfa jako jedna z pierwszych firm w Europie zajmuje się od 1955 roku produkcją i obróbką poliestru wzmocnionego włóknem szklanym, w tym doświetlaczy piwnicznych. Właściwości tego tworzywa oraz nasze ponad 60-letnie doświadczenie w jego produkcji i obróbce leżą u podstaw wielu innowacyjnych produktów, które znajdują zastosowanie w najróżniejszych obszarach. Od ponad 40 lat produkuje w Niemczech doświetlacze i jest jednym z wiodących producentów tego typu elementów. Nasze doświetlacze są znane i cenione na całym świecie, a ich łączna produkcja liczona jest w milionach sztuk.

 

Wysokiej jakości doświetlacze piwniczne od Wolfa

 

Produkty te produkowane są z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym (GFK) w procesie SMC (Sheet Moulding Compound). Kompozyt SMC jest tworzywem duroplastycznym, w przeciwieństwie do polipropylenu i PVC, które są tworzywami termoplastycznymi. Tworzywo to jest odporne na warunki atmosferyczne i wysoką temperaturę do 100˚C, czasowo nawet do 200˚C. Dzięki temu materiał z którego wykonane są korpusy nie odkształca się w kontakcie z gorącym asfaltem. SMC jest także odporny na niskie temperatury oraz działanie promieni UV dzięki czemu nie mamy do czynienia ze zmęczeniem materiału. Kolejna decydująca zaleta to odporność na działanie benzyny, gnojowicy i wielu chemikaliów. Znakomite właściwości kompozytu SMC sprawiają, że znajduje on także zastosowanie w przemyśle samochodowym i lotniczym.

Opatentowana konstrukcja doświetlaczy piwnicznych zapewnia ochronę górnych krawędzi korpusu, które tak często ulegają uszkodzeniom w przypadku konkurencyjnych systemów. Przy okazji udało się osiągnąć wyjątkowy efekt wizualny i możliwość bezproblemowego połączenia z sąsiadującą nawierzchnią, taką jak asfalt czy kostka brukowa. W przypadku doświetlaczy piwnicznych Wolfa nie tworzą się brzydkie skupiska brudu na styku rusztu i krawędzi korpusu, jak to ma często miejsce w doświetlaczach innych producentów, których ruszty spoczywają wewnątrz korpusu.

Doświetlacze Wolfa w wersji wodoszczelnej posiadają wzmocniony korpus, dodatkowy zestaw szyn montażowych, materiałów uszczelniających i mocujących, dzięki czemu uzyskujemy trwałą szczelność.

Shopping Cart
Przewiń do góry